AVCI DENETİMLERİ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR.

Kasım 06, 2017

Sakarya Orman Ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Av Koruma ve Kontrol Ekipleri tarafında İl Genelinde yürüttüğü kontrol faaliyetlerini sıkı bir şekilde devam ettiriyor. Kaçak avcılara göz açtırmayan ekipler vatandaşların da duyarlı davranışları neticesinde gerçekleştirdikleri ihbarlar sayesinde kaçak ava geçit vermiyor.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet YURTGAN tarafından yapılan açıklamada; Şube Müdürlüğümüz Av Koruma kontrol ekipleri, 2017-2018 Av sezonunun açılmasıyla birlikte İl genelinde Devlet ve Genel Avlaklarda usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedir.

Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan güme avcılığı hususunda gerekli hassasiyeti göstererek gerek kendilerinin zor durumda kalmamaları gerekse mevzuata uygun avlanma metotlarına yönelerek daha insancıl ve bilinçli avcı gibi davranmaları beklenmektedir. Unutulmamalıdır ki avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır.

01-05 Kasım 2017 tarihleri arasın da Yapılan koruma kontrol çalışmalarında, 115 belgeli avcı denetlenmiştir. Yapılan kontrollerde Avcılık Belgesi olmadan avlandığı tespit edilen 4 (dört) kaçak avcıya İdari Para Cezası uygulanmıştır.