AV KORUMA ÇALIŞMALARIMIZ BAYRAM TATİLİNDE DE DEVAM ETTİ.

Eylül 05, 2017

Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekipleri, 2017-2018 Av sezonunun açılmasıyla İl genelinde usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet YURTGAN tarafından yapılan açıklamada; Türkiye genelinde kotalı avcılık ve Avlak sistemine geçildiğini belirtilmiştir. Bu kapsamda ava çıkmak isteyen avcılarımızın 2017-2018 Merkez Av Komisyonu (MAK) kararı uyarınca genel ve devlet avlaklarda Çarşamba, Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günlerinde (idari tatiller dahil) internet üzerinden (AVBİS) avlanacağı avlağı ve av yapacağı türü seçerek kota almaları gerekmektedir.

Avcılarımızın internet üzerinden kota almadan ava çıkmamaları, vizelerini zamanında yaptırmaları ve avlanma izin kartlarını almaları gerekmektedir.

26 Ağustos – 4 Eylül Bayram Tatili süresince yapılan koruma kontrol çalışmalarında, 200 belgeli avcı denetlenmiştir. Ayrıca kaçak av yaptığı tespit edile 2(iki) şahsa İdari Para Cezası uygulanmıştır.