“HAYVAN SATIŞ YERLERİNDE CİTES SÖZLEŞMESİNE TABİ TÜRLERİN SATIŞI EĞİTİM SEMİNERİ” DÜZENLENDİ

Nisan 06, 2017

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü hizmet alanı içerisinde bulunan Ev ve Süs Hayvanı satış yerleri ile ilgili Kurum ve sektör temsilcilerine yönelik SATSO toplantı salonunda 05.04.2017 tarihinde bir gün süreli “Hayvan Satış Yerlerinde CİTES Sözleşmesine tabi Türlerin Satışı Eğitim Semineri” düzenlendi.

Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürü Mehmet YURTGAN’ ın yapmış olduğu açılış konuşmasıyla başlayan eğitim, 1. Bölge Müdürlüğü Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürlüğü teknik personeli Orman Mühendisi Ahmet Yıldız YAŞAR ‘ın sunumu ve anlatımıyla devam etmiştir.

Eğitim de özellikle ; Nesli Tehlikede Olan Yabani Hayvan Ve Bitki Türlerinin Uluslararası Ticaretine İlişkin Sözleşme (CİTES), Av ve Yaban Hayvanları ile Bunlardan Elde Edilen Ürünlerin Bulundurulması, Üretimi ve Ticareti Hakkında Yönetmelik, CITES Sözleşmesi Uygulamaları, El Koyma İşlemleri, Yaban Hayvanı Özel Üretim Tesisleri ve Hobi Amaçlı Hayvan Bulundurulması konuları anlatılmış, sonrasında sektör temsilcilerin soru ve talepleri cevaplandırılmıştır.