1. YABAN HAYATI KORUMA VE YEMLEME ÇALIŞMALARIMIZ

  Ocak 30, 2017 Yaban Hayatı yemleme çalışmalarımız ve Yasadışı avcılara karşı denetim ve takiplerimiz aralıksız devam edecektir.

 2. IV. DÖNEM İL KOORDİNASYON KURULU TOPLANTISI YAPILDI

  Ocak 27, 2017 İl Koordinasyon Kurulu 2016 Yılı IV. Dönem Toplantısı, Sakarya Valisi Hüseyin Avni COŞ başkanlığında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirildi.

 3. AV KORUMA EKİPLERİMİZ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

  Ocak 17, 2017 Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekipleri, 2016-2017 Av sezonunun açılmasıyla birlikte İl genelinde Devlet ve Genel Avlaklarda usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedir.

 4. Geçici Bakımevlerine Sokak Hayvanları için Mikroçip ve Kulak Küpesi Dağıttık.

  Ocak 16, 2017 Bakanlığımız, Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Daire Başkanlığınca yürütülen iş ve işlemlerinin verimli bir şekilde takibinin yapılması kapsamında hazırlanan Hayvanları Koruma Bilgi Sistemi (HAYBİS) çalışmaları çerçevesinde Sakarya İlinde Mikroçip ve Kulak Küpesi dağıtımı yapıldı.

 5. YABAN HAYVANLARI İLE SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI

  Ocak 11, 2017 Sakarya’da yoğun kar yağışının ardından ormanlık alanların tamamen karla kaplanmasıyla birlikte, yabani hayvanlar için yemleme çalışması yapıldı.

 6. SOKAK HAYVANLARINA KIŞ SARTLARINDA AÇ KALMAMALARI İÇİN MAMA BIRAKILDI

  Ocak 10, 2017 Adapazarı İlçesi, Karaman Mahallesinde, sahipsiz sokak köpeklerinin beslenmesi amacıyla; 2012 yılında Şube Müdürlüğümüz tarafından yaptırılan otomatik besleme odağı ile yerleşim alanı dışında mesken tutan sokak köpeklerine kış şartlarında aç kalmamaları için kuru mama verilerek besleme yapıldı.

 7. SAKARYA AV KORUMA EKİBİ DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR.

  Ocak 09, 2017 Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekibi, yaban hayatını korumak il genelinde usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedir.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177