1. İL ORMANI TABİAT PARKINDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

  Nisan 21, 2014 Şube Müdürlüğümüz bünyesinde bulunan İl Ormanı Tabiat Parkında 19.04.2014 tarihinde ; Müdürlüğümüz, Arifiyle Belediyesi ve Arifiyle Halk Eğitim Müdürlüğü’nce müştereken doğa yürüyüşü düzenlenmiştir.

 2. GEYVE’DE BİYOÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI KONULU EĞİTİM VERİLDİ

  Nisan 21, 2014 Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünün koordinasyonuyla başlatılan Ortaokullarda 5, 6 ve 7.sınıflara yönelik “Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması” konulu eğitimler verilmesi projesi kapsamında Şube Müdürlüğümüz teknik personellerince İlimiz, Geyve İlçesi, Eşme Ortaokulunda 5, 6 ve 7.sınıf öğrencilerine “Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması” konulu eğitim verildi.

 3. AKYAZI İLÇESİNDE AVCILIK ve AVLAKLAR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  Nisan 18, 2014 İlimiz Akyazı İlçesi Taşburun Köyünde Şube Müdürlüğümüz ve Taşburun Avcılar Derneği ile birlikte Sürdürülebilir Avcılık Av Yaban Hayatı Avlaklar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 4. İL ORMANI TABİAT PARKI’NDA BAHARA HAZIRLIK

  Nisan 17, 2014 Şube müdürlüğümüz tarafından işletilen İL ORMANI TABİAT PARKI’ nda bahar aylarının gelmesiyle birlikte ziyaretçilerimizin huzurlu mutlu sağlıklı ve temiz bir ortamda zaman geçirmeleri için Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tabiat parkı içinde bulunan çocuk oyun grupları-tesislerin bakım- onarımları ile tabiat parkı çevre düzenlemesi yapılmaktadır.

 5. SAGÜSAD GÖZÜ İLE ACARLAR GÖLÜ YHGS

  Nisan 16, 2014 Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) ile müdürlüğümüz teknik personelinin katılımı ile 10.04.2014 tarihinde İlimiz Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında düzenlenen foto safari sonrası dernek üyeleri Burhan PEHLİVAN, Cihat ÇAVDAR, Cihat KÖSEOĞLU, Ercan KURTDERE’ nin objektifi ile Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasının eşsiz güzelliği fotoğraf karelerine yansıtıldı.

 6. İLİMİZ SÖĞÜTLÜ İLÇESİNDE AVCI EĞİTİM KURSU BAŞLADI

  Nisan 16, 2014 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Söğütlü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince ilimiz Söğütlü İlçesinde 19 kursiyerin katılımıyla Avcı Eğitim Kursu başlamıştır.

 7. ACARLAR GÖLÜ YABAN HAYATI GELİŞTİRME SAHASINDA FOTO SAFARİ DÜZENLENDİ

  Nisan 15, 2014 Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) ile müdürlüğümüz teknik personelinin katılımı ile Kaynarca ve Karasu ilçe sınırları içerisinde bulunan Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında foto safari yapıldı.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177