1. SAGÜSAD GÖZÜ İLE ACARLAR GÖLÜ YHGS

  Nisan 16, 2014 Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) ile müdürlüğümüz teknik personelinin katılımı ile 10.04.2014 tarihinde İlimiz Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında düzenlenen foto safari sonrası dernek üyeleri Burhan PEHLİVAN, Cihat ÇAVDAR, Cihat KÖSEOĞLU, Ercan KURTDERE’ nin objektifi ile Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasının eşsiz güzelliği fotoğraf karelerine yansıtıldı.

 2. İLİMİZ SÖĞÜTLÜ İLÇESİNDE AVCI EĞİTİM KURSU BAŞLADI

  Nisan 16, 2014 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Söğütlü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince ilimiz Söğütlü İlçesinde 19 kursiyerin katılımıyla Avcı Eğitim Kursu başlamıştır.

 3. ACARLAR GÖLÜ YABAN HAYATI GELİŞTİRME SAHASINDA FOTO SAFARİ DÜZENLENDİ

  Nisan 15, 2014 Sakarya Güzel Sanatlar Derneği (SAGÜSAD) ile müdürlüğümüz teknik personelinin katılımı ile Kaynarca ve Karasu ilçe sınırları içerisinde bulunan Acarlar Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahasında foto safari yapıldı.

 4. İL JANDARMA KOMUTANLIĞINDA BİYOKAÇAKÇILIK VE KARA AVCILIĞI KANUNU HAKKINDA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  Nisan 14, 2014 , Şube Müdürlüğümüz teknik personellerince İl Jandarma Komutanlığında, İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Kaçakçılık Şubesinde görevli personellere “Biyokaçakçılık ve Kara Avcılığı Kanunu” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 5. KAYNARCA İLÇESİNDE AVCILIK ve AVLAKLAR İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

  Nisan 11, 2014 İlimiz Kaynarca İlçesinde Şube Müdürlüğümüz ve Kaynarca Avcılar Atıcılar Derneği ile birlikte Sürdürülebilir Avcılık Av Yaban Hayatı Avlaklar ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 6. KARAPÜRÇEK İLÇESİNDE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİK EĞİTİMİ VERİLDİ

  Nisan 10, 2014 İlimiz Karapürçek İlçesi, Karapürçek Ortaokulu'nda 5 ve 6.sınıflardan 64 öğrenciye “Doğa ve Biyolojik Çeşitliliğin Korunması” konulu eğitim verildi.

 7. SAHİPSİZ SOKAK KÖPEKLERİ UNUTULMADI

  Nisan 08, 2014 Sahipsiz sokak köpekleri de yemlendi. Adapazarı İlçesi, Karaman Mahallesinde, sahipsiz sokak köpeklerinin beslenmesi amacıyla; 2012 yılında Şube Müdürlüğümüz tarafından yaptırılan otomatik besleme odağının etrafını mesken tutan sokak köpeklerine mama bırakıldı.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177