1. ACARLAR LONGOZU KONULU FOTOĞRAF YARIŞMASI ( ÖDÜLLÜ )

  Temmuz 25, 2014

 2. SAHİPSİZ SOKAK KÖPEKLERİNE YEM BIRAKILDI

  Temmuz 25, 2014 Başıboş sokak hayvanlarının hastalanmamaları, güçten düşmemeleri ve çevreyi rahatsız etmemeleri ve hayatlarını sürdürmelerine katkı sağlanmak amacıyla yemleme çalışmaları sık sık tekrarlanmaktadır.

 3. SAKARYA’DA 1000 ADET SÜLÜN DOĞAYA SALINDI

  Temmuz 22, 2014 “2014 Yılı Doğaya Kanatlı Yaban Hayvanı Yerleştirme Programı” kapsamında sülünler doğal yaşam alanlarına yerleştirildi.

 4. TEDAVİSİ YAPILAN ŞAHİN İL ORMANI TABİAT PARKINA SALINDI

  Temmuz 18, 2014 Duyarlı vatandaşlar tarafından ilimiz Karasu ilçesinde yol üzerinde bitkin halde bulunan şahin Müdürlüğümüz ekiplerince teslim alınarak veteriner kontrolüne götürülmüştür.

 5. SAKARYA SÜLÜNLERİNE KAVUŞTU

  Temmuz 17, 2014 Samsun Gelemen Sülün Üretme İstasyonundan alınan 1000 adet Sülün Müdürlüğümüz adaptasyon voliyerine yerleştirilmiştir.

 6. YAVRU YABAN HAYVANLARI DOĞAYA AİT, ONUN YERİ DOĞA, DOĞADA BIRAK!..

  Temmuz 14, 2014 Yaban hayvanlarının doğadan izinsiz olarak yakalanmaları ve bulundurulmaları 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu hükümlerine ve Merkez Av Komisyonu (MAK) Kararlarına göre yasak olup aksine hareket edenler ağır para cezasıyla cezalandırılmaktadırlar.

 7. MAHALLİ SULAK ALAN KOMİSYONU TOPLANDI

  Temmuz 14, 2014 Sakarya Vali Yardımcısı Sn.Lütfullah GÜRSOY başkanlığında yapılan toplantıda; ilimizdeki mahalli ve ulusal öneme sahip sulak alanların tespiti yapılmış olup, Mahalli Öneme Haiz Sulak Alanlar ile Mevsimsel ve Daimi Akarsularda Uygulanacak Koruma Kullanım Esasları belirlenmiştir.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177