1. AVCI DENETİMLERİNE DEVAM EDİLİYOR.

  Ekim 07, 2015 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü Av Koruma Kontrol ekipleri 2015-2016 Av Sezonunun açılmasıyla birlikte yasak avcılığı engellemek ve doğal hayatı korumak amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine gece gündüz devam etmektedirler.

 2. 4 EKİM DÜNYA HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ ETKİNLİĞİ

  Ekim 06, 2015 SAKARYA’ da 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü kapsamında Sakarya Orman ve Su İşleri İl Müdürlüğü, Karasu Belediyesi ve Hayvan Hakları Konfederasyonu (HayKonfed) işbirliği ile Karasu Belediyesi Kent Parkta 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü etkinliği düzenlendi.

 3. HENDEK İLÇESİNDE AVCI EĞİTİM KURSUMUZ BAŞLADI

  Ekim 02, 2015 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Hendek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce 2015 yılı Ekim ayı içinde 1 (bir) Adet avcı eğitim kursuna başlanmış olup, kursa toplam 20 kursiyer katılım sağlamıştır.

 4. YARALI PELİKAN TEDAVİ EDİLEREK DOĞAYA SALINDI

  Eylül 29, 2015 Duyarlı vatandaşlarımız tarafından bulunarak Müdürlüğümüze ekiplerince teslim alınan pelikan veteriner kliniğinde yapılan rehabilite ve tedavi sürecinin tamamlanmasıyla eski sağlığına kavuşturulmuş ve doğal yaşam alanına sağlıklı şekilde salınmıştır.

 5. AVCILAR DENETLENİYOR

  Eylül 29, 2015 Avcılarımızın, avcılık etiğiyle bağdaşmayan ve ava tuzak kurulması esasına dayanan teyp avcılığı gibi mevzuata aykırı avlanma metotlarını kullanmamaları gerekmektedir. Unutulmamalıdır ki; avcılar doğal hayatı korumaları beklenen kitlenin en başta gelen bireyleri olmak durumundadır.

 6. TABİAT PARKLARIMIZ KURBAN BAYRAMINDA ZİYARETÇİLERİNİ AĞIRLADI

  Eylül 28, 2015 Tabiat Parklarımız ekiplerimizce sürekli olarak denetlenerek ziyaretçilerimizin herhangi bir sorun yaşamaması sağlanmıştır.

 7. AVCI EĞİTİM KURSLARINDA EĞİTİME DEVAM EDİLİYOR

  Eylül 18, 2015

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177