1. HENDEK İLÇESİNDE AVCI EĞİTİM KURSU TAMAMLANDI

  Kasım 26, 2015 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Hendek Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliğince Kasım ayı içerisinde avcı eğitim kursu düzenlenmiştir. Eğitimin tamamlanmasına müteakip düzenlenen sınavda başarılı olan 41 kursiyerimiz Avcılık Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

 2. KOCAALİ İLÇESİNDE AVCI EĞİTİM KURSU TAMAMLANDI

  Kasım 19, 2015 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Kocaali Halk Eğitim Merkezi işbirliğince Kasım ayı içerisinde avcı eğitim kursu düzenlenmiştir. Eğitim çalışmalarının son bulması ile yapılan sınav sonucunda başarılı olan 23 kursiyer Avcılık Sertifikası almaya hak kazanmıştır.

 3. AVLAKLARIMIZ MULTİKOPTER İLE KONTROL EDİLİYOR

  Kasım 18, 2015 Kaçak ve usulsüz avcılıkla etkin mücadele edebilmek amacıyla; ekiplerimizce arazide yapılan av koruma-kontrol faaliyetlerinin yanı sıra, havadan görüntüleme cihazı ile de av sahalarımızın kontrolüne başlanılmıştır.

 4. HESLERDE DENETİM VE İNCELEME

  Kasım 13, 2015 2013/15 sayılı Genelge kapsamında; DSİ III. Bölge Müdürlüğü, Orman Bölge Müdürlüğü ve Müdürlüğümüz teknik personellerinin katılımıyla oluşturulan komisyonca İlimiz, Taraklı İlçesi, Mahdumlar Köyü güneyinde Gürleyik Deresi üzerinde kurulmakta olan mikro hidro-elektrik santrali inşaatı ile faaliyette bulunan Akyazı Pazarköy HES, Gürleyik HES, Doğançay HES I-II ve Haraklı HES’de 11-12.11.2015 tarihlerinde iki gün süre ile denetim ve incelemelerde bulunuldu.

 5. FERİZLİ GÖLKENT’TE AVCI EĞİTİM KURSU TAMAMLANDI

  Kasım 12, 2015 Eğitim çalışmalarının son bulması ile kurslar sonucunda kursiyerler sınava tabi tutulurken, eğitimini başarıyla tamamlayan 24 kursiyer Avcılık Sertifikası almaya hak kazandı.

 6. TEDAVİSİ TAMAMLANAN KARACA DOĞAL YAŞAM ALANINA SALINDI

  Kasım 10, 2015 Veteriner Hekim tarafından yapılan bakım ve tedavileri ardında bulunduğu yaşam alanına gözetim altında tekrar salınmıştır.

 7. DOĞA VE BİYOLOJİK ÇEŞİTLİLİĞİN KORUNMASI, BİYOKAÇAKÇILIK KONULU EĞİTİMLERİMİZ BAŞLADI

  Kasım 06, 2015 Şube Müdürlüğümüz personelince 2015-2016 Eğitim Yılı Eğitim Programı dahilinde İlimiz Akyazı, Sapanca ,Taraklı, Kocaali ilçelerinde 5.6.7 sınıflarda öğrenim gören 622 öğrenciye “Doğa ve Biyolojik çeşitliliğin ülkemiz ve insanlık adına önemi, ülkemizin endemik ve nesli tehlike altında bulunan türlerinin tanıtımı ve korunması ile biyokaçakçılık “konulu eğitimler düzenlenmiştir.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177