1. SAKARYA’DA AVCILIK DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI.

  Şubat 23, 2018 Sakarya Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Sakarya İlinde faaliyet gösteren avcı kuruluşlarının temsilcilerinin katıldığı 2018 – 2019 Av dönemi İl av Komisyon kararları ile ilgili olarak istişare toplantısı düzenlendi.

 2. İL HAYVANLARI KORUMA KURULU TOPLANDI

  Şubat 22, 2018 Hayvanların korunması, bakımı, refahı ve popülasyonlarının kayıt altına alınması için düzenli olarak 3 ayda bir toplanan İl Hayvanları Koruma Kurulu, Vali Yardımcısı Abdul Rauf ULUSOY başkanlığında toplandı.

 3. KIŞ ORTASI SU KUŞU SAYIMI YAPILDI

  Şubat 16, 2018 Sakarya İli Büyük Akgöl gölü, Acarlar Gölü Yaban Hayatını Geliştirme Sahası ve Sakarya Havzası sulak alanlarında da 2018 yılı Kış Ortası Su Kuşu Sayımı 15.02.2018 tarihinde gerçekleştirildi.

 4. SAKARYA MİLLETVEKİLİ SAYIN PROF.DR. MUSTAFA İSEN ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜMÜZE ZİYARETTE BULUNMUŞLARDIR

  Şubat 13, 2018 Şube müdürlüğümüzün faaliyetleri ile 2018 yılı yatırım programı hakkında bilgi alan sayın İSEN programların gerçekleşmesi ve halkımızın hizmetine sunulması ile ilgili görüşlerini belirtmişlerdir.

 5. SAKARYA AV KORUMA EKİBİ DENETİMLERİNE DEVAM EDİYOR

  Şubat 08, 2018 Sakarya Şube Müdürlüğü Av Koruma kontrol ekibi, yaban hayatını korumak il genelinde usulsüz ve yasak avcılığı engellemek, amacıyla koruma kontrol faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir.

 6. SAĞLIĞINA KAVUŞAN BAYKUŞ ÖZGÜRLÜĞE KANAT ÇIRPTI

  Şubat 06, 2018 Bitkin ve yorgun düştüğü anlaşılan baykuş gerekli antibiyotik tedavileri sonrası doğal yaşam alanına sağlıklı bir şekilde doğaya salındı.

 7. TEDAVİSİ TAMAMLANAN KAPLUMBAĞA DOĞAL YAŞAM ALANINA SALINDI.

  Şubat 02, 2018 Duyarlı bir vatandaşımız tarafından ağır yaralanmış şekilde bulunarak Orman ve Su İşleri Sakarya Şube Müdürlüğümüze teslim edilen kaplumbağa, tedavisinin ardından doğal yaşam alanına bırakılmıştır.

Bir SMS bir FidanBir SMS bir FidanHayvanlara suHayvanlara suAlo yangın 177